Lakásvillamosítás
Vállaljuk lakások, családi házak, lakóépületek, bérházak egyedi igényes villamos felújítását, átalakítását. Helyszíni ingyenes tanácsadással és árajánlattal segítjük leendő ügyfeleink elképzeléseinek megvalósítását. Munkánkat korszerű eszközökkel, hozzáértéssel és körültekintéssel végezzük. Munkánkra garanciát vállalunk.
A korszerű lakásvillamosítás napjainkban már nem oly egyszerű feladat, mint egy évtizede. Kollégáink helyszíni bejárás alkalmával személyesen megtapasztalják a helyiségek fényviszonyait, és felmérik a tulajdonos igényeit az egyes helyiségek energiaigényének megállapításához. Javaslatot tesznek mind a megvilágítás mind a villamos hálózat kialakítására vonatkozóan. Manapság LED világítási rendszerek kiépítése célszerű otthonunk megvilágítása tekintetében. Itt szeretném kiemelni a helyi világítások fontosságát, ami komoly energia megtakarítást eredményez. Gondolok itt a konyhapultok megvilágításától az éjjeli lámpákon keresztül a célszerűen elhelyezett falikarokra, az alternatív kapcsolásokra is.
A biztonságos energia szállításának elengedhetetlen feltétele az áramkörök méretezése és megfelelő szétosztása is.
Munkánkat nagy szaktudású, tapasztalt szakembergárda végzi, szerszámaink között megtalálhatóak a legmodernebb technológiát megkövetelő gépek, berendezések.
A családi ház villanyszerelés felújításánál a villanyszerelővel előzetesen egyeztessünk a beépítendő elektromos berendezésekről, és azok teljesítményéről. Sok problémától mentesülünk, ha mindent előre megtervezünk és villanyszerelőként is könnyebb elektromos hálózatot tervezni, ha tudjuk a teljesítményfelvételt, használati időket. A gyengeáramú hálózatot is mi kábelezzük be, riasztó rendszer, tv hálózat, telefon hálózat, és a számítógép hálózat.
A gyengeáramú részt többnyire csillagpontosan építjük ki, tehát egy pontból indulnak a végpontok felé. Tudni kell a tv szolgáltatásról, hogy koax kábelen, telefon kábelen és optikai kábelen is lehetséges a szolgáltatás. Ez a szolgáltató rendszerétől függ. Szerencsés előre kiválasztani a szolgáltatót, hogy az igényeihez tudjuk kialakítani a rendszert.
Nem árt előre gondolkodni ilyenkor, lehetséges egy redőnyvezérlés, vagy a kerti lámpák, kültéri csatlakozó, dugaszolóaljzatok, medence gépészet, ebben az esetben kell majd áramforrás a közelükben. Az is elképzelhető a ház villanyszerelésnél, hogy lakásvezérlést építünk be az elektromos hálózatba, és a kapcsolók, konnektorok távirányítóval kapcsolhatók, vagy webes felületen telefonról, laptopról.
A klíma csatlakozási pontokat is egyeztetni kell, hova lesz felhelyezve, és mekkora teljesítményű a készülék. A konyha berendezések a legnagyobb fogyasztást képviselik, főleg ha elektromos főzőlap kerül beépítésre, ilyenkor nem ritka, hogy teljesítmény bővítést kell igényelni az esetek többségében a meglévő villanyórát szabványosítani kell. A konyhákba 3-4 áramkört építünk ki. Külön áramkörökre osztjuk szét a nagy energia igényű késtzülékeket.
A világítás helyeit is előre kell tudni, ezáltal a szobák, helységek belső elrendezését is.
Biztonsági szempontból fontos, hogy a fürdőszoba villamoshálózatának tervezésekor ne feledkezzünk meg az áram-védőkapcsolóról, ismertebb nevén a Fí reléről. A vizes helységekben előfordulhatnak olyan élethelyzetek, amikor az áramvédő kapcsoló emeri életet menthet. Az áramvédő kapcsoló egy összegző áramváltót tartalmaz ami figyeli a fázis és a nulla áramerősségét. Amikor érzékeli, hogy a kettő nem azonos akkor lekapcsol. Elhelyezése a villanyóra után a lakás főelosztó-kismegszakító táblájában a kismegszakítók elé célszerű.
A fűtésrendszer kialakítása is nagyon lényeges tényező egy családiház villanyszerelésénél, mert előfordulhat, hogy nem csak egy szobatermosztátot kell elhelyezni az épületben. Több zónás fűtési rendszer kialakításánál több termosztát vezetékrendszerének kiépítése szükséges. Kocsifelhajtók jégmentesítésére használt fűtőkábelek csatlakozási pontját, teljesítményét, érzékelőik helyét is pontosan tudni kell, ha van ilyen. Ezeknek az információknak a villanyszerelési munkák kezdetekor rendelkezésre kell állniuk, hogy probléma mentes legyen a munkavégzés.
A régi lakások vezeték áthúzás, vagy újra csövezése a lehetséges az elektromos hálózat felújításánál. A lakás vezeték áthúzása során a meglévő csövekbe húzzuk újra a vezetéket, ha jó a régi csövezés ez az egyszerű megoldás. A felújítás alkalmával fény derül arra, hogy az előző villanyszerelő mennyire volt szakszerű. Ilyenkor az esetleges hibákat szakszerűen javítjuk. A régi lakások elektromos hálózat rendszere, sok helyen még pamut szigetelésű vezetékeket tartalmaz. Ezek keresztmetszete nagyon kicsi, így a vászon szigetelésű vezetékeket mindenképpen cserélni kell az élet és vagyonbiztonság érdekében.
A lakás vezeték áthúzás megoldás jelenthet egy időre, de, több 1 kW feletti gép használata esetén célszerű a lakáselosztótól új áramköröket kialakítani főleg, a fürdő, a konyha, és a mosókonyha felé, mert itt találhatóak a nagyobb teljesítményű háztartási gépek.
Elektromos hálózati hibák:
Az elektromos hálózati hibák, jelenségek észlelésekor, jobb ha azonnal villanyszerelő szakemberhez fordul, mielőtt nagyobb baj nem történik.
Ezek:
- Sistergő hang: kötéshibára utal, vagy vezeték kontaktus gyengülés esetén, nagyobb terheléskor lehet észlelni.
- Vibráló izzók, lámpák: Szintén kontakthiba van a hálózatban, ha több izzó egyszerre vibrál. Ha csak egy lámpatest akkor kapcsoló hiba is lehet.
- Feketedő kötő doboz: A kötődobozok felső részén füstös, sötét elszíneződés a vezeték túlzott melegedése miatt keletkezik, túlterhelt hálózat miatt. Sajnos sok esetben a kismegszakító nagyobbra cserélésével megoldották ugyan az idegesítő áramkimaradást, viszont a hálózatot, és a lakást is tűzveszélyesé tették ezáltal. A kismegszakítókat a vezeték keresztmetszetére kell méretezni.
- Érezhetően szúrós, égett kábel, vagy műanyag szag: Szintén a túlterhelés jele, itt viszont már 60-80 C-fokos lehet a kábel aminek a szigetelése elkezdett leolvadni.
- Erős fény a dobozból, hangjelenséggel kisérve: A kötés már teljesen eltávolodott, nagyobb terhelés esetén látszik is ahogyan ívet húz, a nem megfelelő érintkezés miatt.
- Fény jelenség és tűz: hogy a legborzasztóbbat is említsük meg A hibahelyen olyan hő keletkezik, hogy a vezeték szigetelés begyullad a velejáró hő elkezdi elolvasztani majd begyújtani a közeli szigetelést, vagy a dobozt, esetleg a tapétát. Pár perc alatt éghet az egész lakás. Ebben az esetbeben első dolgunk legyen az áramtalanítás, majd kezdjük el a tűzoltást poroltóval.
- Három fázisú betáplálás esetén még csúnyábbak lehetnek az elektromos hálózati hibák, mert ha a nulla vezetőnél kezdődik a kontakthiba, az úgynevezett csillagpont eltolódást eredményez. Így előfordulhat, hogy a fogyasztók 400 Voltot kaphatnak, amit egyik berendezés se visel el, és tönkremegy. A tökre ment berendezések árból lazán kihozható egy családiház villamos rendszerének átvizsgálása, akár teljes felújítása is.